Družstevná ulica Malacky-riešenie problému neprispôsobivých susedov

Autor: Marek Novák | 23.7.2011 o 1:25 | (upravené 23.7.2011 o 20:44) Karma článku: 12,93 | Prečítané:  2620x

     Takmer každý deň sme informovaní o kauze Družstevná ulica v Malackách. Stále je predstavovaných množstvo šialených neúčinných riešení, médiá sú plné vyhlásení splnomocnencov, aktivistov a politikov snažiacich sa zviditeľniť svoje osoby. Títo vytĺkači mediálneho kapitálu stále viac vytláčajú z pozornosti ľudí ktorých neprispôsobivé živly ohrozujú a prevracajú im životy na ruby.

     

     Najnovšie bol predstavený projekt p. Alojza Hlinu s mobilnou škôlkou a mobilnými toaletami. Pred mojim komentárom k tomuto projektu by som predstavil našim občanom jednu osobnú skúsenosť. Jedného času v Košiciach nad ulicou Floriánskou existovali načierno postavené chatrče v ktorých bývalo množstvo takýchto ľudí ako sú neprispôsobiví občania z Družstevnej ulice v Malackách. Zámerne nepoužívam označenie Rómovia, lebo sa tam vyskytovali aj osoby nerómskeho pôvodu. Často túto oblasť navštevovali policajné hliadky, nakoľko sa tam ukrývali osoby podozrivé z trestnej činnosti. Jedného dňa som dostal príkaz na preverenie výskytu jednej hľadanej osoby v tomto takzvanom obytnom súbore. Bola denná doba, ale aj tak som mal spolu s kolegom veľký problém prejsť asi stometrový úsek ku chatrčiam, nakoľko celé ich okolie bolo posiate výkalmi a rôznym zapáchajúcim odpadom. V tesnej blízkosti chatŕč to bolo ešte horšie. Všetci obyvatelia boli samozrejme nezamestnaní, alebo skôr nepracujúci a povaľujúci sa celý deň. Nedalo mi to a okrem preverenia výskytu hľadanej osoby som sa ich pýtal keď si už postavili chatrče, prečo si nepostavia aj nejakú latrínu. Odpovede boli, im to netreba, nechce sa im kopať jamu, im to neprekáža a aj tak by tam nikto nechodil. Keď som odchádzal tak som si na topánkach odnášal aj voňavú spomienku na toto krásne miesto.

     Teraz k môjmu názoru na projekt p. Hlinu. Pokiaľ neprispôsobivým občanom Družstevnej ulice za znečisťovanie a protiprávnu činnosť nebudú hroziť vysoké vykonateľné sankcie a postihy, ako všetkým,  tak mu jeho mobilné toalety budú ignorovať, čo sa aj deje. Ak tieto postihy budú tak im nebude treba mobilné toalety, lebo si ich postavia sami a budú ich aj používať. Sankcie, alebo aj zákonné riešenia sú, len to by sa ich kompetentní nesmeli báť použiť. Zase sa im ani nečudujem, lebo hneď sa objaví množstvo zviditeľnenia chtivých aktivistov, splnomocnencov, politikov s plnými ústami nehumánnosti.

     Riešiť túto situáciu je možné len od základu, čiže pri tých kričiacich bojovníkov za práva neprispôsobivých osôb. A tiež ponúkam riešenie. Založiť neziskovú organizáciu, ktorá by stále zakúpila, alebo prenajala byt, dom v susedstve takýchto zviditeľňovania chtivých aktivistov, politikov, splnomocnencov a im podobných ľudí a nasťahovala by do nich takých ľudí ako sú neprispôsobiví občania z Malaciek. Myslím, že by sa našlo množstvo ľudí ktorý by s radosťou na takéto projekty prispeli a podľa môjho názoru, do pol roka nebudú títo takzvaní ochrancovia už existovať.

     Na záver tento článok nie je výzva, na žiadne osobitné opatrenia voči určitým neprispôsobivým skupinám ľudí, ale naopak je to výzva na rovnaké zaobchádzanie so všetkými ľuďmi a za ukončenie diskriminácie slušných občanov.

PS

Riešiť takéto situácie bez zviditeľňovania jenotlivých osôb.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?