Voda na sídlisku luník 9

Autor: Marek Novák | 20.6.2011 o 22:29 | (upravené 20.6.2011 o 23:49) Karma článku: 7,44 | Prečítané:  857x

Ako svoj prvý článok by som chcel opísať jednu udalosť ktorej som sa náhodou zúčastnil. Stalo sa to už pred niekoľkými rokmi, ale stále sa my v mysli vracia hlavne počas reportáži v jednej nemenovanej televízii.

     Deň sa začal slnečným ránom. Väčšina ľudí vstávala už do práce a všade vládol bežný zhon. Len na sídlisku L-IX v Košiciach to vyzeralo ako pri Kástingu na SuperStár. Množstvo kamier, reportérov a fotografov zo všetkých televíznych staníc, denníkov, týždenníkov a mesačníkov. Skrátka všetci čo mali len trošku dočinenia s informačnými prostriedkami boli tam.

     Čo vyvolalo taký veľký záujem? No predsa sa bude odpájať voda na najznámejšom sídlisku. Každý vycítil šancu na zaujímavú reportáž a snažil sa ju využiť zostavením pútavého príbehu. Okolo 9.00 hod prišli pracovné stroje vodární vykopali jamu pri hlavnom uzávere, ktorý následne odpojili. Kamery natáčali, fotoaparáty fotili, každý chcel zachytiť tieto okamihy. Po skončení tejto akcie sa rozbehli reportéri po okolí a snažili sa nahrať reakcie obyvateľov sídliska. Do tejto chvíle je to bežná reportérska prax, bez nejakých zvláštností. Čo mňa zaujalo, alebo skôr zarazilo bola práca jedného reportéra, jednej nemenovanej televízie. Ten si vyhliadol skupinu rómskych detí ktoré oslovil s tým, čí vedia čo sa tu deje. Odpovedali mu, že nevedia a tak im to vysvetľoval. Od začiatku bolo zrejmé, že ich to nejako veľmi nezaujíma, až do chvíle kým im nepovedal, že s nimi natočí rozhovor. V tej chýli ožili a redaktor pokračoval v práci ďalej. Skupinke povedal čo majú rozprávať a dokonca ich nahovoril, že by bolo dobré aby išli k neďalekému potoku a aby si pred kamerou nabrali z neho do fľaše vodu a napili sa z nej. Deti s veľkou radosťou súhlasili a spolu so štábom sa odobrali k špinavému potoku.

     Príbeh následne pokračuje večer, keď som si sadol k televíznym novinám jednej nemenovanej televíznej stanice. Ako hlavná senzácia dňa bola reportáž o odstavení vody na L-IX. Rozohnený reportér opisoval situáciu aká bola na mieste, len v pozadí spomenul, že voda bola odpojená kvôli veľkým stále narastajúcim dlhom a hneď prešiel na skupinku už spomenutých rómskych detí so svojim komentárom, aké je to hrozné a dôsledok tejto akcie je, že obyvatelia sídliska budú piť vodu z kalného potoka. Tieto ohnivé slová boli podporené záberom na rómske deti ktoré si naberajú a následne pijú vodu z neďalekého potoka plného odpadkov.

     Tento článok záver nepotrebuje, lebo každý rozumne zmýšľajúci človek si ho na základe týchto faktov utvorí sám. Pre objektivitu uvádzam, že okrem tohto reportéra ostatné televízie a noviny informovali o tejto udalosti korektne bez umelo vytvorených a nepravdivých príbehov. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?